Лідери продажів серверів DELL в Україні.

AMD 128-ядерный Epyc 9754 Server Solutions

Двосокетні сервери не завжди краще ніж одинсокетний сервер.

У світі серверних технологій колись подвійний сокет був передовою технологією. Подвійні сокети були найкращим способом масштабування продуктивності окремих серверів шляхом розміщення двох процесорів в одному сервері - теоретично до подвоєння продуктивності приблизно на тій самій площі сервера. Вони стали помітними під час переходу від масштабування (більше сокетів) до масштабування (більше серверів) обчислень. Це був перехід від ери мейнфреймів і серверів з багатьма сокетами до масових серверів з двома сокетами x86.

Сьогодні сервери з двома сокетами не потрібні для масштабування, і насправді "золота середина" зміщується з кількох причин. Сучасні "справжні односокетні сервери" на базі процесорів AMD EPYC™ можуть досягти нового оптимального рівня сукупної вартості володіння (TCO). Це базується на минулих і нових змінних, які сприяють більш широкому впровадженню односокетних серверів. Сучасні процесори EPYC мають достатню кількість ядер, об'єм пам'яті та вводу/виводу, щоб задовольнити більшість потреб у продуктивності додатків. Але будьте обережні, не всі однопроцесорні сервери є "справжніми однопроцесорними серверами", оскільки вони економлять на ядрах, каналах пам'яті, смугах вводу/виводу, RAS тощо. Щоб бути "справжнім односокетним сервером", вони повинні майже відповідати можливостям свого старшого брата - двосокетного сервера.

Міфи та легенди двосокетних серверів.

Найбільший міф усіх часів про двосокетні сервери - це надмірність. Назвемо його "міською легендою" - якщо один із сокетів сервера виходить з ладу, то все, що на ньому працює, переходить на інший і продовжує працювати. Це просто неправда для поширених двосокетних серверів з поширеними операційними системами, але я не можу сказати, скільки разів за свою кар'єру я чув про надлишковість.

Надійність - це ще один міф двосерверних серверів проти односокетних, тому що надійність - це спадаюча функція ймовірності, яка залежить від частоти відмов. Частота відмов безпосередньо пов'язана зі складністю, іншими словами, чим більше компонентів у сервері, тим вища частота відмов. Односокетні сервери мають менше компонентів у специфікації, зазвичай мають кращі характеристики живлення та охолодження, можуть бути побудовані на базі процесорів серверного класу тощо, і все це впливає на зниження частоти відмов.

Ще одна хибна думка про односокетні та двосокетні процесори - це щільність ядра. Цей міф стверджує, що серверам потрібні двороз'ємні процесори для досягнення високої щільності ядер і максимальної продуктивності. Це може бути правдою для конкурентів, але не для AMD EPYC™. Процесор AMD EPYC™ 4-го покоління підтримує до 128 ядер на сокет. Для порівняння, процесор конкурента Intel® Xeon® Platinum 8490H підтримує лише 60 ядер. Це означає, що клієнтам конкурентів AMD, які використовують сервери x86, доводиться брати на себе додаткові витрати та складність двосокетного сервера, щоб отримати продуктивність, конкурентоспроможну з тією, яку AMD може досягти в "справжньому односокетному сервері".

Обмеження пам'яті та вводу/виводу є додатковим міфом між дво- та однороз'ємними серверами. Знову ж таки, хоча це може бути обмеженням конкуренції, AMD пропонує "справжній односокетний сервер" з 12 каналами DDR5 (до 24 DIMMS) разом з 128 лініями PCI Express® Gen5 в односокетному сервері. Для порівняння, топовий процесор Intel® Xeon® Platinum 8490H в односокетній конфігурації був би обмежений 8 каналами пам'яті (16 DIMMS) і 80 лініями PCI Express Gen5, що вимагало б від клієнтів купувати більше процесорів, щоб досягти паритету в рівнях вводу-виводу і пам'яті, необхідних для сервера.

Доки AMD не випустила оптимізовані для односокетних серверів процесори EPYC™, конкуренти пропонували дуже обмежені односокетні процесори, а саме сімейство Intel® Xeon® E, яке було обмежене 8 ядрами, 2 каналами DDR (4 DIMMS) і 40 лініями шини PCI Express Gen4. Така неконкурентна пропозиція, ймовірно, призвела до низького рівня впровадження односокетних серверів у минулому і може бути причиною багатьох міфів та легенд між односокетними та двосокетними серверами, які виникли через відсутність вибору надійного "справжнього односокетного сервера" корпоративного класу.

Коли одинсокетний сервер - це правильне рішення.

Однак бувають випадки, коли односокетний сервер часто кращий за двосокетний. Розглянемо сервер Dell Poweredge R7615 на базі процесора AMD EPYC™ 9554P, що має 64 ядра, у порівнянні з двосокетним сервером Dell Poweredge R760 на базі 40-ядерних процесорів Intel® Xeon® Platinum 8380 із загальною кількістю ядер 80.

На перший погляд може здатися, що 80-ядерний сервер з двома роз'ємами перевершує 64-ядерну систему з одним роз'ємом. Однак, варто лише трохи придивитися, щоб побачити, що це не так. Хоча машина на базі процесора Intel має на 25% більше ядер, ніж сервер на базі процесора AMD, машина на базі процесора AMD є потужнішою - приблизно на 5% вища продуктивність. І ця продуктивність досягається завдяки зниженому на 25% енергоспоживанню, на 62% нижчій прейскурантній ціні процесора порівняно з сервером на базі двох роз'ємів конкурента, меншій складності NUMA та меншій кількості деталей, які можуть вийти з ладу.

Конфігурація з одним роз'ємом дозволяє досягти значного підвищення ефективності без втрати продуктивності. Більше того, цей виграш в ефективності масштабується. Наприклад, для досягнення 10 000 одиниць цілочисельної продуктивності - важливого показника швидкості роботи комп'ютера - потрібно всього 12 серверів з односокетними 96-ядерними процесорами AMD EPYC™ 9654P порівняно з 17 серверами з двосокетними процесорами Intel, 40-ядерними процесорами Intel Xeon 8380 для досягнення такого ж результату.  Рішення AMD EPYC™ використовує на 29% менше серверів і споживає на 47% менше енергії, заощаджуючи близько 278 148 кВт-год електроенергії за три роки, що знижує загальну вартість володіння. Зменшення витрат на енергію та її використання є особливо важливим і складним завданням сьогодні, коли ціни на енергоносії зростають, а компанії намагаються максимізувати інвестиції.

128-ядерный AMD Epyc 9754

Це не смерть двосокетних серверів.

Звичайно, це не означає, що сервери з двома сокетами помруть; сервери з одним сокетом - це просто ще один інструмент, який варто розглянути. Сервери з двома роз'ємами можуть бути правильним вибором, коли компаніям потрібна максимальна продуктивність і вони готові задовольнити ці потреби, заплативши більше за апаратне забезпечення, електроенергію та нерухомість для центрів обробки даних. До таких інтенсивних додатків відносяться системи управління взаємовідносинами з клієнтами, системи доставки контенту та інші. Односокетні сервери чудово підходять для стандартних бізнес-додатків: мережі та безпеки, більшості додатків для баз даних, управління ресурсами підприємства, спеціальних бізнес-додатків, управління ланцюжками поставок, додатків для управління персоналом тощо. Сервери з двома сокетами нікуди не зникнуть; більш вірогідною реальністю є те, що чотирисокетні сервери конвергуються в двосокетні, а деякий відсоток двосокетних серверів перетвориться в односокетні. Але загальна картина полягає в тому, що світ мігрує від багатьох сокетів до меншої кількості з самого початку розвитку обчислювальної техніки, двосокетні сервери були робочою конячкою протягом багатьох років, перехід від багатьох сокетів до одного - це лише частина процесу оптимізації, боротьба з гравітацією ніколи не є виграшною стратегією.

Які 10 причин розглянути "справжній односокетний сервер" зараз?

  1. Без компромісів у продуктивності - в односокетному сервері доступна велика кількість ядер і продуктивні ядра: AMD пропонує 96 ядер в EPYC™ 9654 і 128 ядер в EPYC™ 9754 для односокетних серверів.
  2. Масштабування пам'яті без додавання сокетів - односокетні сервери EPYC™ 4-го покоління можуть підтримувати 12 каналів DDR5 і до 24 модулів DIMM ємністю до 6 ТБ.
  3. Масштабування вводу/виводу без компромісів - Унікальна архітектура процесорів AMD EPYC™ забезпечує величезні можливості вводу/виводу як в односокетних, так і в двосокетних конструкціях, тому клієнтам не потрібно купувати більше процесорів тільки для того, щоб отримати ввід/вивід.
  4. Зменшення складності - Уникнення складності NUMA з двома роз'ємами полегшує розгортання та планування робочих навантажень у флоті без необхідності турбуватися про наслідки NUMA.
  5. Зменшення витрат на консолідацію - Зменшення складності сервера спрощує його розгортання, управління, обслуговування та оновлення.
  6. Надійність та економічна ефективність кластеризації відмовостійкості - Багато хмарних додатків потребують мінімальної кількості вузлів для кластеризації відмовостійкості. Односокетний сервер може знизити витрати на відмовостійкість для досягнення мінімальної кількості серверних вузлів.
  7. Уникайте "гарячих точок" в центрі обробки даних - багато центрів обробки даних мають проблеми з електроживленням та охолодженням. Розгортання односокетних серверів дозволяє розподілити живлення та охолодження по всьому центру обробки даних.
  8. Підвищена енергоефективність - Вищий рівень інтеграції неодноразово доводив, що забезпечує вищу ефективність та загальне зниження енергоспоживання. У випадку EPYC 9754 у порівнянні з Intel Xeon 8490H, 128 ядер процесора EPYC в одному роз'ємі споживають менше енергії та мають вищу продуктивність, ніж 64 ядра на роз'єм у двох роз'ємах Xeon.³ У минулому подвійні роз'єми мали перевагу SPECpower® у загальній енергоефективності за рахунок розподілу більшої кількості ресурсів між двома роз'ємами. З AMD EPYC™ це вже не так.
  9. Краща модель вартості ліцензування (для деяких програм) - Деякі програми все ще ліцензуються за сокетами. Відмова від серверів з двома сокетами може зменшити витрати на ліцензування деякого програмного забезпечення. Навіть у моделях ліцензування за ядрами дешевше розгортати сервери з великою кількістю ядер (одноядерні або двоядерні), щоб амортизувати вартість інфраструктури на більшій кількості ядер.
  10. Перехід до багатохостової інфраструктури - сучасна інфраструктура переносить більшу частину стеку операційної системи та програмного забезпечення гіпервізора на DPU/SmartNIC. Такі DPU, як AMD Pensando™, забезпечують спільне використання DPU між декількома серверами. Односокетні сервери ідеально підходять для цієї нової моделі розгортання - підключення декількох односокетних серверів до одного DPU.

Одинсокетний сервер: Відмінний вибір.

"Справжні односокетні сервери" є чудовою альтернативою двосокетним конфігураціям і часто є найкращою альтернативою в багатьох випадках. Вони надають ІТ-спеціалістам більше можливостей для оптимізації сучасного центру обробки даних з підвищеною енергоефективністю, а також винятковою продуктивністю системи. Користувачі навіть можуть досягти подібних результатів, використовуючи односокетні сервери AMD, але при значно меншому енергоспоживанні та вартості, ніж двосокетні сервери конкурентів.⁴ В інших випадках найкращим вибором є двосокетні сервери. AMD пропонує кращий вибір.

Якщо у вас залишилися питання ви можете звернутися до компанії Server Solutions яка займається продажем серверів Dell  по всій Україні.

Залишити коментар

Будь ласка, зверніть увагу, коментарі повинні бути затверджені перед публікацією.