Лідери продажів серверів DELL в Україні.

Швидкий пошуковий фільтр серверів DELL

Яка вартість сервер для малого та середнього бізнесу? Server Solutions

Яка вартість сервер для малого та середнього бізнесу?

У цій статті ми розглянемо, скільки коштуватиме купівля сервера в Україні. Ми розглянемо різні типи серверів, компоненти та інші моменти, які слід враховувати під час купівлі сервера. Сервери підтримують ІТ-операції вашого бізнесу; вони зберігають файли, запускають додатки та складають основу вашої ІТ-мережі. Мета цієї статті - пояснити, скільки коштуватиме сервер для малого бізнесу та середнього бізнесу. (Ми зосередилися на серверах, які ви купите і встановите у своєму офісі, a не використовуватимете хмарний сервер або сервер, розміщений у центрі обробки даних). Найбільш популярними постачальником серверів на ринку України є компанія Dell.

Сервери Dell Server Solutions

Типи серверів / форм-фактори Існує три основні типи серверів:

Tower сервер. Вони трохи схожі на традиційний ПК - ящик, що стоїть вертикально. Tower сервери іноді називають п'єдестальними серверами. Вони стоять окремо і можуть бути встановлені в шафі або на підлозі. Наприклад сервер Dell Poweredge T360 як один із найкращих варіантів для покупки.

Rack сервер. Це плоскі сервери, які встановлюються в серверну стійку або шафу. Вони широко поширені в центрах обробки даних. Наприклад сервер Dell Poweredge R360 як один із найкращих варіантів для покупки.

Blade сервер. Вони виглядають як великі баштові сервери, але насправді являють собою кілька серверів в одному корпусі. Вони забезпечують значно більший обсяг зберігання та продуктивність. Вартість блейд-сервера, як правило, має початковий аванс, але економиться на кожному додатковому вузлі, який ви можете додати.

Також важливо відзначити концепцію HCI (Hyper-Converged Infrastructure). HCI зазвичай об'єднує кілька стоєчних серверів у кластер високої доступності, використовуючи віртуалізовані обчислення, сховища і мережі. 

Вибір моделі та конфігурації сервера
Під час вибору оптимального типу сервера, придатного для вашого бізнесу, необхідно враховувати кілька факторів.

Де буде встановлено сервер?

Чи є у вас серверна шафа або стійка? Якщо у вас уже є серверна шафа, то має сенс придбати стійковий сервер. За відсутності серверної шафи вам, імовірно, найкраще підійде сервер Tower (якщо тільки ви не плануєте придбати кілька серверів - у цьому разі має сенс придбати серверну шафу). Чи є у вас серверна кімната та система кондиціонування повітря? Коли сервери працюють, вони використовують вентилятори для охолодження своїх компонентів. Найкраще, щоб сервери працювали за температури нижче 25-З0 градусів Цельсія (у кожного сервера є певні робочі діапазони) і за прийнятного рівня пилу та вологості. Чи є у вас кілька серверів? Якщо у вас кілька серверів, то вам, імовірно, варто подумати про серверну шафу. Якщо ви збираєтеся розмістити свій сервер у закритому приміщенні або невеликій кімнаті, вам слід подумати про встановлення кондиціонера, щоб запобігти перегріванню сервера. Просторіші приміщення і відкриті офіси, в яких є достатній приплив повітря і постійна температура довкілля, не потребують встановлення кондиціонера. Чи буде сервер безпечним? Оскільки на сервері зберігатимуться важливі бізнес-дані та дані додатків, необхідно визначити безпечне місце для сервера. Вам слід розглянути варіант приміщення, що замикається, або захищеної серверної шафи (але пам'ятайте про вимоги до температури, потоку повітря та охолодження).

Скільки співробітників має обслуговувати сервер?

Скільки людей входитиме у вашу мережу? Кількість користувачів впливає на розмір вашого сервера, a також на тип і кількість ліцензій на програмне забезпечення, яке вам знадобиться. Чи знаєте ви, скільки процесора або оперативної пам'яті вам буде потрібно? Якщо вашому підприємству необхідно запускати базу даних або інші серверні додатки, постачальник програмного забезпечення може пред'являти особливі вимоги до процесора й оперативної пам'яті. Чи є у вашого підприємства важливі вимоги до додатків? Деякі постачальники програмного забезпечення (наприклад, бухгалтерські, бізнес-додатки) мають особливі "системні вимоги", яких вам необхідно дотримуватися. Скільки пам'яті/ОЗП? Для найпоширеніших випадків використання в малому бізнесі ми зазвичай рекомендуємо наступне (не враховуючи програмне забезпечення на кшталт VMWare, або бази даних SQL, або поштові сервери Exchange): 16GB 1 - 25 користувачів і З2GB 25+.

Яка модель і скільки процесорів/CPU? Більшості малих підприємств з одним сервером знадобиться всього один процесор. Якщо ваше програмне забезпечення не висуває особливих вимог, достатньо буде процесора початкового і середнього рівня. Чи потрібна мені віртуалізація? Технологія віртуалізації дає змогу розділити ваш сервер на кілька віртуальних серверів. Використання таких програм, як VMWare і Нyper-V для віртуалізації може полегшити управління сервером і резервне копіювання, однак це може бути пов'язано з певними витратами. Віртуалізація також корисна, коли вам потрібно кілька віртуальних серверів у програмному забезпеченні, без необхідності купувати різні фізичні сервери.

Порада: Ми рекомендуємо використовувати віртуалізацію, навіть у невеликих розгортаннях, оскільки вона спрощує управління резервним копіюванням та операціями.

Servers Dell - Server Solutions

Яку серверну операційну систему обрати?

Найпоширенішими серверними операційними системами є Windows Server 2022 Standart і Windows Server 2022 Essentials. Windows Server 2019 - це остання версія повнофункціональної серверної операційної системи (OC) від Microsoft. Windows Server - це рекомендована нами OC для серверів.  Windows Server 2022 Essentials - це урізана версія Windows Server, орієнтована на малі підприємства. Windows Server Essentials повністю функціональна для середнього малого бізнесу, але у неї є багато обмежень. Якщо ви збираєтеся запускати серверні додатки, як-от бухгалтерський облік або CRM, вкрай важливо перевірити, чи підтримує постачальник програмного забезпечення Windows Server Essentials.

Как выбрать процесор для сервера?

З огляду на велику кількість змінних, важко дати просту відповідь, але ми можемо дати вам деякі приблизні цифри та рекомендації. Основні фактори, що впливають на ціну сервера, включають:

Форм-фактор. Стійкові сервери зазвичай дорожчі, ніж баштові.

Модель процесора. Як і двигун в автомобілі, потужніші двигуни коштують набагато дорожче - і процесори нічим не відрізняються. Для більшості середніх малих підприємств цілком підійде процесор початкового рівня, якщо тільки у вас немає особливих вимог до чогось більш високого.

Процесори мають різну тактову частоту, кеш-пам'ять і кількість ядер. Intel XEON є найпопулярнішим постачальником серверних процесорів, за ним слідує AMD co своїми чіпами EPYC.

Обсяг оперативної пам'яті. Зазвичай оперативну пам'ять купують кратно 32ГБ. Для середнього малого бізнесу цілком достатньо 64 або 128 ГБ. Якщо ви хочете використовувати віртуалізацію або програмне забезпечення для роботи з базами даних, можливо, вам варто звернути увагу на 256 ГБ оперативної пам'яті.

Порада: Вартість процесора може значно відрізнятися. Зверніть особливу увагу на "покоління" процесора. Intel та інші виробники регулярно оновлюють свої сімейства процесорів. Під час купівлі сервера зазвичай рекомендується вибирати процесор останнього покоління, щоб отримати переваги в продуктивності та енергоефективності. Хоча, якщо ваші вимоги скромні, ви можете отримати знижку на процесори попереднього покоління.

Яка кількість і тип дисків?

Диски мають різні рівні продуктивності та ємності:

Диски SATA є найдешевшими і забезпечують високий рівень зберігання даних на шкоду продуктивності та надійності.

Диски SATA - це механічні диски з рухомими частинами.

Диски NL-SAS схожі на диски SATA, але трохи поліпшені для корпоративного використання, але мають ті самі показники продуктивності та ємності.

Диски SAS мають вищу продуктивність і надійність, ніж SATA/NL-SAS, але коштують дорожче. Як і SATA, диски SAS - це механічні диски з двома швидкостями обертання: 10 тис. об/хв і 15 тис. об/хв. Диски SAS коштують дорожче, ніж диски SATA.

SSD-диски - це диски на основі флеш-пам'яті без рухомих частин. Твердотільні накопичувачі - найшвидші диски на ринку, зазвичай у сотні разів швидші за диски SATA. Твердотільні накопичувачі мають менші розміри, але вони набагато швидші та в деяких випадках надійніші за аналогічні механічні диски.

Якщо є достатній бюджет, ми завжди рекомендуємо SSD замість механічних дисків, оскільки підвищення продуктивності є значним.

SSD Disk Dell Server Solutions

Операційна система, віддалене керування та гарантія.

Операційна система. Windows Server + CALs проти Windows Server Essentials. Різницю можна побачити тут. Віддалене управління. Сервери можуть постачатися з картами віддаленого керування, які необхідні, якщо ви хочете, щоб сервер контролювався або управлявся віддалено. Ці карти також дають змогу перевіряти стан, статус і операційне середовище сервера. Сервери  Dell використовує свої карти iDRAC. Якщо вам потрібна віртуалізація, можливо, доведеться придбати VMWare або використовувати Hyper-V. Гарантія на сервер поширюється на компоненти та відмови дисків. Bce виробники серверів пропонують підтримку та гарантію на обладнання того ж дня або наступного робочого дня. Ми завжди рекомендуємо купувати гарантію разом із сервером. B разі відмови обладнання або диска швидкий дзвінок постачальнику дасть змогу отримати запасні частини, a часто і виїзд інженера на місце для заміни/виправлення компонента. Це безцінно, враховуючи важливість сервера для вашого бізнесу.

Порада: Хоча багато хто може розглядати гарантію як "додаткову послугу", зважаючи на наш досвід управління кількома сотнями серверних середовищ, ми наполегливо рекомендуємо користуватися підтримкою постачальника, і це дійсно вигідно. Якщо виникає апаратна несправність, ви отримуєте підтримку і запасні частини. Іноді ви можете зіткнутися з дивною помилкою програмного забезпечення (наприклад, VSphere, Microsoft) через проблеми з драйверами або мікропрограмою, і в цьому випадку постачальник може допомогти.

Скільки коштує сервер Dell?

Ці ціни є виключно орієнтовними, оскільки існує безліч змінних та інших факторів, які необхідно брати до уваги. Під час купівлі сервера необхідно звернутися за порадою до професіоналів. Ви повинні розглядати новий сервер як інвестицію для вашого бізнесу, яка може підвищити продуктивність і підтримати зростання вашого бізнесу. Термін служби сучасного сервера становить З-5 років, a якщо ви виберете надійного постачальника, то надійність буде чудовою, набагато кращою, ніж у звичайного ПК.

Початковий рівень. Баштовий сервер початкового рівня з процесором Intel Xeon низького класу, 32 ГБ оперативної пам'яті, 4 x 1.92 ТБ SSD дисками і Windows Server Essentials коштуватиме $2000-$3000 без урахування додаткової гарантії обладнання. Ці типи серверів призначені для найпростіших випадків використання і завжди повинні супроводжуватися рішенням для резервного копіювання. Середній рівень. Баштові сервери середнього рівня із середнім процесором Xeon, 64 ГБ, 4 x 1.92 ТБ SSD, віддаленим управлінням і Windows Server c 10 x CALs коштуватимуть $3700 - $5000, також без урахування гарантії. High-End. Баштові сервери високого класу з SSD дисками, кількома CPU, Windows Server, великим об'ємом оперативної пам'яті та програмним забезпеченням для віртуалізації коштуватимуть $5000+. Стійкові сервери High-End з аналогічною специфікацією можуть коштувати від $6200. 

Гіперконвергентна інфраструктура (HCI)

Можливо, ви чули про HCI або гіперконвергенцію. HCI - це концепція, в якій апаратне забезпечення, зберігання даних, віртуалізація і мережева взаємодія забезпечуються за допомогою єдиної платформи. HCI - це чудове рішення для тих випадків, коли вам потрібна обчислювальна потужність, надмірність і продуктивність - без складності традиційного середовища. B своїй основі рішення HCI використовують сервери, але управління і налаштування можуть бути абсолютно різними.

Вартість складання сервера

Сервер розробки використовується групами розробників програмного забезпечення для розробки користувацького програмного забезпечення, UAT (тестування на приймання користувачем) і створення середовища розробки. Якщо для розробки програмного забезпечення потрібен виділений сервер, специфікація і вартість залежать від вимог (наприклад, SQL Server тощо). Оскільки сервер призначений для розроблення та тестування, часто немає потреби обирати надвисокопродуктивний або високостійкий сервер.

Вартість сервера бази даних

Для серверів баз даних зазвичай потрібні високопродуктивні процесори, великий об'єм оперативної пам'яті/пам'яті і рекомендується мати дуже швидке сховище, наприклад, SSD. Хоча апаратне забезпечення, пов'язане із сервером баз даних, коштує дорожче, або ресурси, що виділяються на нього, досить великі, вам також необхідно враховувати вартість програмного забезпечення. Деякі платформи баз даних (наприклад, Microsoft SQL Server) мають додаткові ліцензійні витрати на своє програмне забезпечення. Інші платформи, такі як MariaDB, MongoDB, PGSQL, мають відкритий вихідний код.

Вартість сервера для малого бізнесу

Сервер для малого бізнесу зазвичай являє собою універсальний пристрій, що виконує безліч функцій і забезпечує реальну цінність для малого бізнесу. Зазвичай ми бачимо, як сервери для малого бізнесу використовуються разом із хмарними сервісами, такими як Microsoft З65. Поєднання служб локальної мережі (тобто Active Directorу, файлові ресурси, додатки) з хмарними службами, такими як Microsoft З65 (E-mail, Sharepoint, Azure), забезпечує найкраще поєднання вартості, продуктивності та безпеки. Більшість серверів для малого бізнесу - це системи Tower, і поширеним вибором операційної системи є Windows 2022 Standart

Інші чинники вартості сервера

Чи потрібен вам ДБЖ для забезпечення чистого та резервного живлення? Вам слід подумати про придбання невеликого баштового або стійкового ДБЖ, щоб сервери не були пошкоджені або зачеплені стрибками напруги. Ціна ДБЖ залежатиме від розміру і кількості серверів (наприклад, $З00 - $З500). Чи знадобиться вам кондиціонування повітря? Пам'ятайте наш пункт про відповідне робоче середовище. Чи є у вас антивірусне або інше програмне забезпечення для захисту серверів? Буде корисно, якщо ви розглянете антивірусний захист і захист кінцевих точок від таких компаній, як Sophos, Caspersky, Trend і BitDefender. Захист кінцевих точок та інше програмне забезпечення безпеки необхідні, якщо ви хочете, щоб ваш сервер був захищений від кіберзагроз і втрати даних. Орієнтовна ціна може становити $5-20 за сервер на місяць - залежно від того, наскільки просунутим має бути захист. Скільки коштує обслуговування сервера? Ваш сервер має працювати 24x7xЗ65 - це означає, що він споживатиме електроенергію. Консервативне припущення - 5-8 кВт/год на день для середнього невеликого сервера..

Серверне обладнання з точки зору бізнесу

Купівля сервера - це тільки одна частина головоломки; вам також необхідно подумати про його поточну експлуатацію, обслуговування та здоров'я. Що ви збираєтеся робити з резервним копіюванням даних? Чи є у вас служба резервного копіювання? Вам необхідно забезпечити надійне резервне копіювання даних і додатків на сервері, в ідеалі - за межами майданчика. Багато хмарних сервісів надають таку послугу за розумною ціною. Хто встановлюватиме, налаштовуватиме та керуватиме вашим сервером? Чи є у вас договір про ІТ-підтримку або ІТ-компанія, яка візьме на себе цю роботу? Хто буде встановлювати виправлення, оновлення та керувати вашим сервером? Чи є у вас угода про кероване обслуговування? MSP (постачальник керованих послуг) наглядатиме за вашим сервером, стежитиме за його станом, встановлюватиме виправлення і забезпечуватиме виконання резервного копіювання. A як щодо вартості встановлення сервера? Ha це запитання важко відповісти. Багато що залежить від того, скільки даних необхідно перенести, скільки віртуальних серверів вам потрібно, a також від складності середовища (тобто висока доступність, безпека, база даних тощо). Як ви будете захищати свій сервер? Захист кінцевих точок, брандмауери, оновлення та дозволи. Подумайте, як ви будете зміцнювати свій сервер і захищати свої дані.

Як ми можемо допомогти?

Компанія Server Solutions займається продажем серверів Dell PowerEdge R760 та Dell PowerEdge R760xs по всій Україні, серед наших клієнтів малий, середній і великий бізнес. Якщо вам або вашому підприємству потрібна консультація і купівля якісного серверного обладнання, то вам слід звернутися до нас.

 

Залишити коментар

Будь ласка, зверніть увагу, коментарі повинні бути затверджені перед публікацією.