як працює NVMe RAID на інтелівських платах з VMD/VROC Server Solutions

як працює NVMe RAID на інтелівських платах з VMD/VROC

Intel VMD та NVMe RAID Server Solutions

Intel VMD

Intel VMD (Volume Management Device) - це контролер сховища з апаратною логікою всередині CPU, який допомагає керувати та об'єднувати (групувати) NVMe SSD. Він знаходиться в кореневому комплексі PCIe. Для ОС це інтегрована кінцева точка доступу до NVMe SSD, підключених безпосередньо до процесора або опосередковано через південний міст PCH материнської плати. Замість того, щоб дозволяти ОС виявляти окремі носії на шині PCIe і завантажувати свій екземпляр драйвера для кожного, VMD маскує їх, надаючи доступ єдиному уніфікованому драйверу. Для NVMe SSD контролер VMD виконує роль адаптера хостової шини HBA для SATA/SAS.

Intel VMD та NVMe RAID 2 Server Solutions

Intel VROC

Поверх VMD реалізован інтелівскій VROC (Virtual RAID on CPU) – простий варіант організації RAID-масивів рівнів 0, 1, 5 і 10 з NVMe SSD без сторонніх апаратних чи програмних засобів. Драйвери Intel VMD і Intel VROC постачаються разом як частина корпоративного стека сховища даних. У середовищах Windows і Linux ці пакети до того ж надають можливість управління світлодіодами дискового кошику і гарячою заміною накопичувачів. Для налаштування та керування RAID використовується стандартна утилiта Linux mdadm, що навантажує частину ядер CPU. Алгоритм розрахунків RAID однаковий для всіх типів носіїв.

Починаючи з 2019 Intel поширила назву VROC на cімейство з трьох субпродуктів:

  • VMD NVMe - RAID для платформ на процесорах з VMD
  • SATA RAID - раніше відомий як Intel RST, RAID на SATA дисках, підключених до PCH
  • Non-VMD NVMe RAID – для платформ з CPU без VMD

При налаштуванні Intel VROC автоматично визначається апаратне забезпечення (CPU/чіпсет), наявне в системі, і вмикається відповідний допоміжний продукт.

Процесори з VMD

VMD є в таких серверних процесорах: Intel Xeon Scalable (1, 2, 3, 4 і 5 покоління), Intel Xeon W, Intel Xeon D. Для активації VROC NVMe RAID потрібно купити апаратний ключ VROC. Є три види:

  • Standard (VROCSTANMOD) з підтримкой завантажувального RAID, та RAID 0/1/10 для будь-яких SSD
  • Premium (VROCPREMMOD) з підтримкой завантажувального RAID та RAID 0/1/5/10 для будь-яких SSD
  • Intel SSD Only (VROCISSDMOD) з підтримкой завантажувального RAID та RAID 0/1/5/10 для інтелівських SSD

VROC Premium можна активувати в пробному режимі програмно на 90 днів – строк, достатній для замовлення апаратного ключа в каналі Intel. Для VROC SATA RAID і VROC non-VMD RAID ліцензія вже включена в чіпсет.

Intel VMD та NVMe RAID 3 Server Solutions

З точки зору Intel за комфорт VROC NVMe RAID власник серверу має платити: обрати (дорогу) платформу Intel та купити ліцензійний ключ активації. Взяти з власників ПК з їхніми недолугими вправами під Windows 10/11 особливо нічого –  най буде задарма.

Як ми можемо допомогти?

Компанія Server Solutions займається продажем серверів Dell PowerEdge R760 та Dell PowerEdge R760xs по всій Україні, серед наших клієнтів малий, середній і великий бізнес. Якщо вам або вашому підприємству потрібна консультація і купівля якісного серверного обладнання, то вам слід звернутися до нас.

 

 

 

Залишити коментар

Будь ласка, зверніть увагу, коментарі повинні бути затверджені перед публікацією.