Лідери продажів серверів DELL в Україні.

Швидкий пошуковий фільтр серверів DELL

san storage dell

SAN (Storage Area Network) - детальний розбір системи зберігання даних

SAN - це спосіб блочного зберігання даних, за якого пристрої зберігання під'єднуються до хостів через високошвидкісну мережу, для обміну даними між клієнтами, серверами та сховищами. Популярне рішення в дата-центрах і великих компаніях через високу гнучкість, продуктивність, надійність і масштабованість.

Унікальні особливості, переваги та недоліки SAN

 • Фіксований розмір блоку: Припустімо, новий мерчендайзер відсортував книжки за об'ємом і виклав на полицю однакові - по 400 сторінок кожна (або блоки даних по 4 кілобайти кожен). У SAN блоки даних можна організувати групами різного розміру для більш ефективного управління і зберігання. Для малих файлів ефективніші малі блоки - і навпаки.
 • Змінний розмір блоку: Мерчендайзеру натякнули, що ніхто не обирає книжки за об'ємом, тоді він відсортував книжки за авторами і виклав цю справу на полицю. Обсяг книг тепер гуляє від 200 до 1200 сторінок (змінний розмір блоку даних). У SAN можна організувати змінний розмір блоків даних.
 • Дані в блоках: Покупцеві важливий зміст книги, а не те, в якому порядку вони розставлені на полицях. Якщо йому потрібен новий роман Стівена Кінга, то він шукатиме саме його, а не книги Пелевіна. Для додатків і операційної системи SAN важливі саме дані в блоках, а не те, як вони фізично розташовані на пристроях зберігання.
 • Незалежний доступ до даних: Покупець може вибрати будь-яку книгу (блок даних) на полиці незалежно від інших. У SAN блоки даних можуть бути доступні незалежно один від одного - так додаток отримує прямий і швидкий доступ до потрібної інформації.
 • Управління SAN: Мерчендайзер аналізує продажі через систему обліку і змінює викладку книг для збільшення продажів. Додає нові, відправляє на склад старі, переміщує на чільні місця найпопулярніші книжки і ховає непопулярні. У SAN сисадмін і ОС можуть аналогічно керувати блоками даних, реагуючи на зміни в потребах зберігання даних.

Переваги SAN:

 • Блокове зберігання і спільний доступ: Можливий прямий низькорівневий доступ до даних без зайвих абстракцій, на кшталт файлових систем. SAN заточена на спільний доступ серверів і користувачів до своїх ресурсів (до ресурсів сховища).
 • Висока продуктивність: SAN видає відмінну продуктивність і швидкий доступ до даних (завдяки Fibre Channel або iSCSI). Тому чудово підходить для вимогливих додатків, на кшталт баз даних і віртуалізації.
 • Надійність і відмовостійкість: У SAN можна реалізувати механізми відмовостійкості на рівні обладнання (дублювання комплектуючих), на програмно-апаратному (георозподіл, кластеризація, RAID, інтелектуальні системи маршрутизації) і на рівні мережі (багатоканальність, резервування мережевого каналу, наскрізний доступ). Можна домогтися майже 100% доступності 24/7/365, але тільки ситхи зводять все в абсолют
 • Гнучкість і масштабованість: SAN дає змогу легко розширювати сховище, додавати нові пристрої та/або масштабувати старі.
 • Централізоване управління: Можна керувати величезною SAN централізовано - без фізичного доступу до окремих нод мережі.

Недоліків SAN:

 • Витрати і складність: Якщо вас не відлякає вартість софту, обладнання та обслуговування, то дочекайтеся пошуку і найму кваліфікованих фахівців, розгортання та адміністрування.
 • SPoF, вона ж єдина точка відмови: SAN відмовостійкі, але є ризик створити SPoF. Наприклад, доступ до центру управління SAN через одного магістрального провайдера.
 • Залежність від мережі: Проблеми в мережі (і в її вузлах) можуть і позначаться на продуктивності та доступності SAN.
 • Резервування: Іноді SAN настільки розростаються, що архітектура стає занадто складною, а даних для резервування - дуже багато.

Приклади використання SAN:

 • Великі підприємства: У великих корпоративних середовищах, де сотні серверів і користувачів потребують високошвидкісного і централізованого сховища даних.
 • Високонавантажені бази даних (БД): SAN дає швидкий доступ до даних для критично важливих БД, що виводить ефективність бізнес-процесів на новий рівень. Плюс резервування і швидке відновлення.
 • Віртуалізація: SAN - основа великих віртуалізованих середовищ (наприклад, VMware або Hyper-V), де дуже важливі міграція віртуальних машин і розподіл навантаження. Також незамінні спільне використання даних, централізоване управління і висока доступність даних.
 • Гіперконвергентні інфраструктури (ГКІ): В інфраструктурах, де зберігання даних, обчислювальні ресурси та мережеві функції об'єднані в єдину платформу, SAN може створювати окремі сховища для певних застосунків, а ГКІ використовується для загальних обчислювальних завдань і зберігання.
 • Робота з віртуальними робочими столами (VDI): Під час віртуалізації робочих столів, де безліч клієнтів звертаються до централізованого блочного сховища, SAN дає швидкий і надійний доступ, а також резервування та оптимізацію зберігання.

Компоненти SAN
SAN складається з декількох ключових компонентів, включно із системами зберігання даних (як правило, масивами жорстких дисків), комутаторами та адаптерами для серверів.

 • Сховища: Фізичні пристрої для зберігання даних. Це можуть бути сервери, дискові полиці, DAS і СЗД. Є така штука - Unified Storage, коли СЗД можуть одночасно зберігати дані в блоковому і файловому вигляді, корисно, якщо використовуєте SAN і NAS одночасно.
 • Хости: Сервери або інші пристрої, які підключаються до SAN для доступу до даних. Хости можуть бути фізичними пристроями або віртуальними машинами.
 • Хост-адаптери (Host Bus Adapters - HBAs): Це фізичні адаптери, які під'єднують до хоста (зазвичай по PCIe). HBA надає інтерфейс для підключення хоста до SAN за різними протоколами: Fibre Channel, iSCSI або FCoE.
 • Комутатори: Комутатори з'єднують пристрої в SAN. Щось на кшталт посередників між хостами і сховищами даних. У невеликих мережах світч може бути один, у розгалужених і складних - десятки.
 • Кабелі та роз'єми: Патч-корди та інші кабелі для з'єднання серверів, комутаторів і СЗД.
 • Резервне живлення (Uninterruptible Power Supplies - UPS): Пристрої, на кшталт безперебійника (але є набагато складніші, наприклад, дизель-генератори), які живлять інфраструктуру в разі вимкнення основного електроживлення.
 • Системи охолодження: Гарантують оптимальну температуру обладнання. Найчастіше це спліт-системи.
 • Системи захисту даних: Апаратні сховища і програми для безпеки та збереження даних. Наприклад резервне копіювання, віддзеркалення, знімки (snapshots) і реплікація даних.
 • Модулі управління і моніторингу: Програмні або апаратні компоненти для управління і моніторингу SAN. Адміністратор отримує централізований контроль, моніторинг продуктивності та аналіз стану мережі.

Для отримання більш детальної інформації про сервери Dell, ви можете ознайомитися на нашому сайті SERVER SOLUTIONS,  щоб дізнатися вартість сервера перейдіть за посиланням Конфигуратор Сервера DELL.

Залишити коментар

Будь ласка, зверніть увагу, коментарі повинні бути затверджені перед публікацією.