Лідери продажів серверів DELL в Україні.

Швидкий пошуковий фільтр серверів DELL

Що важливіше для серверного процесора? Кількість ядер чи Кількість потоків? Server Solutions

Що важливіше для серверного процесора? Кількість ядер чи Кількість потоків?

Процесорні ядра проти потоків - це питання, яке досі гризе ентузіастів і любителів ПК. Що важливіше для хорошого процесора, кількість ядер чи потоків? Що ж, як і слід було очікувати, на це питання не можна дати пряму відповідь. Потоки в основному допомагають ядрам обробляти інформацію ефективніше. При цьому потоки процесор приносять реальну видиму продуктивність у дуже специфічних завданнях, тому гіперпотоковий процесор не завжди може допомогти вам досягти найкращих результатів.

Що таке центральний процесор?

Процесор (центральний процесор) є ядром кожного смартфона, планшета, комп'ютера і сервера. Це критично важливий компонент, який визначає, як ваш комп'ютер буде працювати, і визначає, наскільки добре він може виконувати свою роботу.

Процесор приймає основні інструкції, які ви вводите на своєму комп'ютері, і розподіляє ці завдання по інших чіпах у вашій системі. Перерозподіляючи складні завдання на мікросхеми, найкраще обладнані для їхньої обробки, він дає змогу вашому комп'ютеру працювати на піковому рівні.

Процесор іноді називають мозком комп'ютера. Він розташований на материнській платі (також званій основною платою) і є окремим компонентом від компонента пам'яті.

Він діє на компонент пам'яті, який зберігає всі дані та інформацію у вашій системі. Компонент пам'яті та процесор відокремлені від вашої відеокарти. Єдина функція відеокарти полягає в тому, щоб отримувати дані та перетворювати їх на зображення, які ви бачите на моніторі.

З розвитком технологій з року в рік, ми бачимо, що процесори стають дедалі меншими і меншими. І вони працюють швидше, ніж будь-коли раніше. Ви зрозумієте що значить швидше, якщо дізнаєтеся дещо про закон Мура, який отримав свою назву від співзасновника Intel Гордона Мура. Мур вважає, що кількість транзисторів в інтегральній схемі подвоюється кожні два роки.

Що робить процесор?

Як ми вже говорили раніше, процесор - це мозок вашого комп'ютера. Він бере дані з певної програми або додатка, виконує серію обчислень і виконує команду. Він виконує цикл із трьох частин, інакше званий повторюваним циклом вилучення, декодування і виконання. На першому етапі процесор вибирає інструкції з пам'яті вашої системи. Щойно він отримує інструкції з пам'яті, він переходить до другого етапу. Саме на цьому другому етапі він декодує ці інструкції.

Як тільки машина розшифровує інструкції, вона переходить до третього етапу виконання. Декодована інформація проходить через ЦП, щоб досягти блоків, які фактично повинні виконувати необхідну функцію. У процесі декодування він виконує математичні рівняння для надсилання необхідного сигналу у вашу систему.

Цей цикл повторюється знову і знову для кожної дії та команди, які ви виконуєте. Процесор є важливою частиною будь-якої системи, і він тісно працює з потоками. Різні процесори мають різну кількість потоків, щоб обмежити або збільшити продуктивність вашого комп'ютера.

Що ж таке багатопоточність?

Потік - це невелика послідовність запрограмованих інструкцій. Потоки належать до найвищого рівня коду, який може виконувати ваш процесор. Вони зазвичай управляються планувальником, який є стандартною частиною будь-якої операційної системи.

Щоб створити потік, спочатку має бути запущений процес. Потім, процес створює потік, який виконується, це може тривати короткий або тривалий період часу, залежно від процесу. Незалежно від того, скільки часу буде виконуватися те чи інше завдання, створюється враження, що ваш комп'ютер робить багато речей одночасно.

Кожен процес має принаймні один потік, але немає максимальної кількості потоків, яку процес може використовувати. Для спеціалізованих завдань, чим більше у вас потоків, тим вища продуктивність вашого комп'ютера. З кількома потоками один процес може одночасно обробляти різні завдання.

Ви також почуєте, як люди використовують такі терміни, як "багатопоточність" і "гіперпоточність". Технологія Hyper-Threading дає змогу одному ядру ЦП виступати як два ядра, прискорюючи виконання конкретної програми або додатка.

Навіть з одним ядром він може імітувати продуктивність, наче б у вас було два ядра. Що більше в процесорі ядер, то більше потоків. Що більше у вас потоків, то вищою буде продуктивність вашої системи.

Що таке Hyper-Threading

Гіперпоточність дебютувала в 2002 році і була спробою Intel донести до користувачів паралельні обчислення. Це трохи виверт, оскільки ОС розпізнає потоки як окремі ядра процесора. Коли ви використовуєте Intel Chip, ваш диспетчер завдань покаже вам подвоєну кількість ядер і обробить їх як такі. Це дає їм змогу обмінюватися інформацією і прискорювати процес декодування, розділяючи ресурси між ядрами. Intel стверджує, що ця технологія може підвищити продуктивність до 30%.

Як працюють процесорні ядра і потоки?

Ядра процесора є апаратними. Вони роблять усю важку роботу. Потоки використовуються, щоб допомогти процесору ефективніше виконувати безліч паралельних завдань одночасно. Якщо ЦП не має гіперпотоковості або багатопоточності, завдання плануватимуться менш ефективно, що змусить його більше працювати, щоб отримати доступ до інформації, яка важлива для запуску певних застосунків.

Одне ядро може працювати над одним завданням за раз. Безліч ядер допоможуть вам запускати різні додатки більш плавно. Наприклад, якщо ви плануєте запускати відеогру, для її запуску знадобиться кілька ядер, тоді як інші ядра можуть запускати фонові додатки, як-от Skype, Spotify, Chrome або щось інше. Багатопоточність лише робить обробку більш ефективною. Це, звісно, призведе до підвищення продуктивності, але також змусить процесор споживати більше енергії, але оскільки, багатопотоковість уже вмонтовано в мікросхеми, то це не привід для занепокоєння. Хоча процесор споживає більше енергії, це рідко викликає підвищення температури.

Коротше кажучи, коли ви розглядаєте можливість оновлення, більша кількість потоків означає більшу продуктивність або кращу багатозадачність, залежно від того, які програми ви використовуєте. Якщо ви використовуєте кілька програм одночасно, це, безумовно, призведе до підвищення продуктивності.

Багатоядерність

Спочатку процесори мали одне ядро. Це означало, що на фізичному процесорі був один центральний процесор. Для підвищення продуктивності, процесори замінюють на моделі з більшою кількістю "ядер", або додають додаткові центральні процесори, якщо така можливість передбачена виробником. Двоядерний процесор має два центральні процесори, тому він представляється операційній системі як два процесори. Наприклад, процесор із двома ядрами може запускати два різні процеси одночасно. Це прискорює вашу систему, тому що ваш комп'ютер може робити кілька речей одночасно.

На відміну від багатопоточності, тут немає хитрощів - двоядерний ЦП буквально має два центральні процесори на чіпі ЦП. Чотириядерний процесор має чотири центральні процесори, восьмиядерний процесор має вісім центральних процесорів і так далі.

Це допомагає значно підвищити продуктивність, зберігаючи при цьому невеликий розмір фізичного ЦП, щоб він уміщався в одному роз'ємі. Повинен бути тільки один роз'єм ЦП з одним модулем ЦП, а не чотири різні роз'єми ЦП з чотирма різними ЦП, кожен з яких вимагає власного живлення, охолодження та іншого апаратного забезпечення. Час затримки менший, оскільки ядра можуть обмінюватися даними швидше, оскільки всі вони знаходяться на одному чіпі.

Диспетчер завдань Windows показує це наочно. Тут, наприклад, ви можете бачити, що ця система має один фактичний процесор (сокет) і чотири ядра. Багатопоточність робить кожне ядро схожим на два ЦП для операційної системи, тому воно показує 8 логічних процесорів.

Висновки

В основному, більше ядер і більше потоків завжди означатимуть кращу продуктивність. Деякі орієнтовані на продуктивність програми, такі як редагування відео, отримають більше переваг від декількох потоків.

Якщо ваше робоче навантаження охоплює інтенсивні завдання, такі як: робота з навантаженими базами даних, аналітичними завданнями, редагуванням відео, то багатопотокові процесори є обов'язковими для вас. І Intel, і AMD надають безліч багатоядерних, багатопотокових процесорів, як для робочих станцій, так і для серверів малих і великих підприємств.

Як ми можемо допомогти?

Компанія Server Solutions займається продажем серверів Dell PowerEdge R760 та Dell PowerEdge R760xs по всій Україні, серед наших клієнтів малий, середній і великий бізнес. Якщо вам або вашому підприємству потрібна консультація і купівля якісного серверного обладнання, то вам слід звернутися до нас.

 

Залишити коментар

Будь ласка, зверніть увагу, коментарі повинні бути затверджені перед публікацією.