Лідери продажів серверів DELL в Україні.

Яку операційну систему вибрати для сервера? Server Solutions

Яку операційну систему вибрати для сервера?

Вибір правильної серверної операційної системи є ключем до ефективної безперебійної роботи. Щоб зробити правильний вибір, необхідно враховувати набір характеристик і параметрів. Давайте розберемося, які існують типи операційних систем і чим вони відрізняються один від одного.

Яку б операційну систему ви не обрали, вона належатиме до одного з сімейства: Linux або Windows. Перш ніж ухвалити рішення про вибір конкретної операційної системи, ви маєте зрозуміти, на які критерії слід покладатися. Такі параметри мають фундаментальне значення:

Вартість - необхідно заздалегідь з'ясувати, скільки коштуватиме використання того чи іншого варіанта (існують також безкоштовні операційні системи);
Надійність - надійність цього критерію зазвичай підтверджується репутацією серед користувачів;
Безпека - наявність резервних копій і систем захисту від хакерських атак є фундаментальними характеристиками;
Періодичність оновлень - дізнавайтеся, як регулярно публікуються нові версії та всілякі доповнення;
Простота використання - є ОС з інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом, а є варіанти, з якими можуть впоратися тільки професіонали, що мають досвід системного адміністрування.
Нарешті, важливо вирішити, з якою метою використовувати серверну операційну систему. Наприклад, для односторінкового сайту-візитки або для великого інтернет-магазину з онлайн-платежами часто потрібні абсолютно різні варіанти.

ОСНОВНІ ВИДИ СЕРВЕРНИХ ОПЕРАЦІЙНИХ СИСТЕМ
Функціонування сервера засноване на роботі конкретної операційної системи. Можливі кілька популярних рішень.

Windows Server

Практична пропозиція, особливо при зберіганні файлів. Немає потреби порівнювати Windows Server зі звичайною операційною системою, встановленою на більшості персональних комп'ютерів.

Серед безумовних переваг серверної версії - універсальність. Так, система використовується для:

додатків;
поштових серверів;
файлових серверів.
Проте зона ризику Windows Server пов'язана з безпекою. Більшість вірусів написано спеціально для програмного забезпечення Microsoft, що потенційно знижує рівень захисту під час адміністрування. Однак останні версії операційної системи наділені більш високим рівнем безпеки, також випускаються якісні антивіруси.

FreeBSD

Найстаріша і досить надійна операційна система, безперечною перевагою якої є відсутність плати. У зв'язку з цим ⅖ усіх серверів взаємодіє з FreeBSD. Надійність, якість, гнучкість налаштувань - також серед сильних сторін системи.

Однак актуальність цієї операційної системи з часом втрачається, а відсутність достатньої кількості чітких інструкцій ускладнює адміністрування.

Debian

ОС, яка є дистрибутивом Linux. Вона вважається універсальною і використовується як на серверах, так і на звичайних персональних комп'ютерах.

Цей варіант здатний забезпечити безперебійну та стабільну роботу, оскільки вважається хорошим рішенням для сервера. Однак ключовим недоліком є те, що оновлення цієї операційної системи відбуваються вкрай рідко.

Red Hat Enterprise Linux

Особливо актуальна для корпоративного використання, ця система популярна і безпечна. Red Hat Enterprise Linux характеризується підтримкою комерційного дистрибутива.

Майте на увазі, що її можна використовувати тільки на платній основі. Нові версії представляються раз на три роки.

CentOS

Аналогічний за характеристиками попередній версії, але працює на безкоштовній основі. Швидкий менеджер YUM-пакетів, підтримка всіх основних адмін-панелей хостингу, велика кількість форумів із корисною інформацією про перелік важливих переваг системи. Серед недоліків слід відзначити нечасті оновлення необхідного програмного забезпечення.

Ubuntu

Простий безкоштовний варіант, прийнятний за відсутності серйозних навантажень. Легкі для розуміння керівництва, миттєва доступність для використання і відмінний рівень безпеки також є перевагами Ubuntu.

Проблема полягає у відсутності вибору програм, написаних для цієї операційної системи, що ускладнює використання великих серверів.

ВІДМІННОСТІ МІЖ ОПЕРАЦІЙНИМИ СИСТЕМАМИ WINDOWS І LINUX

Як зазначалося раніше, при виборі операційної системи для сервера необхідно віддавати перевагу Windows або Linux-опції. Ці дві групи операційних систем мають низку суттєвих відмінностей, які відіграють фундаментальну роль у виборі відповідних рішень.

Ядро
Для кожної операційної системи ядро є найважливішим компонентом і тому може називатися одним із визначальних параметрів.

У випадку з Linux, ядро характеризується цими властивостями:

ядро - це моноліт, реалізований у вигляді одного файлу, - якщо необхідно поліпшити функції, необхідно використовувати модулі;
взаємодіє з програмами через системні виклики - завдяки стандартизації цього процесу, програмне забезпечення може працювати на різних платформах Linux без змін;
має вбудовані драйвери - у міру розміщення програм у користувацькому просторі, з урахуванням графічної оболонки, підвищується рівень безпеки.
У ситуації з Windows ситуація кардинально відрізняється. Ядро має ці характеристики:

Містить велику кількість фрагментів бібліотек dll, кожна частина яких несе свою функціональність;
Використання системних викликів повністю відсутнє;
Користувацькі програми використовують спеціальні бібліотеки, які в свою чергу викликають функції з ntdll.dll;
Драйверами керує бібліотека hal.dll, кожен драйвер окремо підключений до ядра;
Система піддається адаптації до різних програм.
Незважаючи на високий рівень адаптованості ядра Windows, слід мати на увазі, що продуктивність цієї системи значно нижча, ніж у Linux.

Файлова система та диски
Різниця у функціонуванні файлових систем Windows і Linux також суттєва.

Linux пропонує такі можливості:

починаючи з головного каталогу системного розділу, з подальшим підключенням дисків, розташованих у потрібних підкаталогах;
сортування файлів за каталогами за типами;
упорядкування пристроїв зберігання за алфавітом і розділів за нумерованими списками.
Файли в Windows організовані з такими можливостями:

Linux-подібна класифікація розділів і дисків, але з прихованою інформацією (ми бачимо, наприклад, диски C і D);
розташування кожної програми в окремій папці з налаштуваннями, ресурсами і файлами.
Загалом файлова система Windows зручніша для новачків.

Сховище налаштувань
Говорячи про особливості зберігання налаштувань, важливо враховувати не тільки зручність для користувачів, а й питання безпеки. У випадку з Linux, налаштування мають такі можливості:

зберігаються в стандартних файлах;
застосовні до всіх користувачів;
у разі програмного забезпечення налаштування розміщуються в прихованих підкаталогах.
Windows пропонує дещо інше рішення:

налаштування зберігаються у відповідному реєстрі;
існує поділ ключів і гілок, що дає змогу отримати доступ у режимі реального часу;
можлива віддалена зміна налаштувань програмного забезпечення.
Незважаючи на те, що обидва рішення безпечні, у випадку з Windows є очевидний недолік - відсутність переносимості.

З точки зору зберігання налаштувань, є плюси і мінуси як для Windows-, так і для Linux-систем.

Особливості управління програмами та оновленнями
Якщо в питанні зберігання налаштувань системи перебувають на рівних умовах, то з управлінням оновленнями та програмами - дещо інша ситуація. Під час вибору сервера з ОС Linux зверніть увагу на те, що:

доступні репозиторії програмних пакетів;
немає необхідності завантажувати програмне забезпечення з мережі Інтернет, що забезпечує високий рівень безпеки та безперервність оновлень.
Windows має ці характеристики:

немає репозиторіїв;
необхідність завантажувати та встановлювати програмне забезпечення самостійно;
самостійне оновлення програм (але з необхідністю перезавантаження).
Таким чином, операційні системи Linux мають більше переваг у цьому питанні.

Порівнюючи всі можливості операційних систем на базі Linux і Windows, ми доходимо висновку, що немає явного лідера. У той час як одних користувачів приваблює зручність і простота використання Windows, інших приваблюють гідні функції управління і безпеки Linux.

Масштаб і специфіка вимог, рівень підготовки фахівця, який займатиметься адмініструванням, також впливають на остаточний вибір.

Як ми можемо допомогти?

Компанія Server Solutions займається продажем серверів Dell PowerEdge R760 та Dell PowerEdge R760xs по всій Україні, серед наших клієнтів малий, середній і великий бізнес. Якщо вам або вашому підприємству потрібна консультація і купівля якісного серверного обладнання, то вам слід звернутися до нас.

 

Залишити коментар

Будь ласка, зверніть увагу, коментарі повинні бути затверджені перед публікацією.